Договір купівлі-продажу автомобіля

Договір купівлі-продажу автомобіля – це документ, який укладається між продавцем і покупцем автомобіля.

У договорі встановлюються умови продажу автомобіля, зокрема його ціна, умови оплати, порядок передачі автомобіля, гарантійні зобов’язання продавця та інші умови.

Договір купівлі-продажу автомобіля є обов’язковим документом для всіх правочинів щодо відчуження автомобіля. У разі відсутності договору купівлі-продажу автомобіль може бути визнаний судом не підлягаючим відчуженню.

Форми укладання договору купівлі-продажу автомобіля

Договір купівлі-продажу автомобіля рекомендується укладати в письмовій формі. Відповідно до діючого законодавства України, продаж транспортного засобу (автомобіля), що має ідентифікаційний номер, передбачає відповідне оформлення договору купівлі-продажу цього транспортного засобу, зняття його з обліку, отримання свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічного паспорта).

Укладання договору купівлі-продажу автомобіля в простій письмовій формі, або шляхом видачі довіреності покупцю без зняття автомобіля з обліку з продавця та реєстрації автомобіля на покупця з отриманням нового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (автомобіля) за заявою продавця або його спадкоємця може бути визнано судом недійсним. Про це свідчить судова практика.

Договір купівлі-продажу автомобіля можна укладати в територіальному сервісному центрі МВС України.

В даному випадку договір купівлі-продажу автомобіля укладається в простій письмовій формі та засвідчується адміністратором територіального сервісного центру МВС України. На відміну від нотаріально засвідченого, договір купівлі-продажу в сервісних центрах МВС укладається безкоштовно. Здійснюються лише встановлені законодавством обов’язкові платежі за отримання послуги перереєстрації транспортного засобу. Для оформлення договору необхідно надати документи, що посвідчують особу та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Оскільки сервісні центри МВС здійснюють перевірки за базами розшуку, Інтерполу, а також реєстру обтяжень рухомого майна, це дає змогу покупцеві убезпечити себе від можливих ризиків кримінального походження транспортного засобу.

Адреси та контакти територіальних центрів МВС України.

Договір купівлі-продажу автомобіля можна укласти в нотаріальній формі. Для цього необхідно звернутися до нотаріуса. Укладання договору купівлі-продажу у нотаріуса буде засвідчений нотаріусом і складений на нотаріальному бланку. Перед укладанням договору купівлі-продажу автомобіля нотаріус також перевіряє автомобіль на відсутність арешту, залогу та інші види обтяження по реєстрам України.

Для нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу автомобіля прийдеться сплатити грошові кошти: державне мито, бланки, послуги нотаріуса і т.п. Такий договір вийде дорожче при відчуженні автомобіля.

Умови, відомості, які повинен містити договір купівлі-продажу автомобіля

Договір купівлі-продажу автомобіля повинен містити наступні відомості:

 • Прізвища, імена та по батькові продавця і покупця;
 • Паспортні дані (ідентифікаційні коди) продавця і покупця;
 • Реєстраційні адреси продавця і покупця;
 • Найменування автомобіля;
 • Ідентифікаційний номер автомобіля (VIN);
 • Рік випуску автомобіля;
 • Об’єм двигуна автомобіля;
 • Колір автомобіля;
 • Кількість пробігу автомобіля;
 • Ціна автомобіля;
 • Порядок оплати автомобіля;
 • Порядок передачі автомобіля;
 • Гарантійні зобов’язання продавця;
 • Відповідальність сторін за порушення договору;
 • Інші умови договору.

Договір купівлі-продажу автомобіля має бути складений у письмовій формі. Він підписується продавцем і покупцем. Договір купівлі-продажу автомобіля є обов’язковим для виконання сторонами.

Після підписання договору купівлі-продажу автомобіля продавець зобов’язаний передати покупцю автомобіль, а покупець зобов’язаний оплатити автомобіль. Передача автомобіля здійснюється за адресою, зазначеною в договорі купівлі-продажу автомобіля.

Продавець зобов’язаний гарантувати, що автомобіль не має жодних технічних дефектів. У разі виявлення технічних дефектів автомобіля покупець має право вимагати від продавця відшкодування збитків.

При укладенні договору купівлі-продажу автомобіля слід звернути увагу на такі нюанси:

 • Автомобіль має бути вільним від будь-яких обтяжень (арешту, застави).
 • Продавець має надати покупцю всі необхідні документи на автомобіль (паспорт транспортного засобу, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу).
 • Покупець має перевірити технічний стан автомобіля перед його купівлею.
 • Покупець має право відмовитися від оплати автомобіля, якщо автомобіль не відповідає умовам договору купівлі-продажу автомобіля.
 • Покупець має уважно прочитати умови договору купівлі-продажу автомобіля перед його підписанням.

Договір купівлі-продажу автомобіля – це важливий документ, який захищає права продавця і покупця. При укладенні договору купівлі-продажу автомобіля слід звернути увагу на всі нюанси, щоб уникнути проблем у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *